Užitečné odkazy

12. července 2009 v 14:15 | Tomáš Kovařík |  Obecně o kosmonautice
Skupina kosmonautických webů kosmo.cz je asi nejobsáhlejší v České Republice. Níže uvedený odkaz zahrnuje několik stránek, kde si všichni zájemci o kosmonautiku zajisté přijdou na svou.
______________________________________________
Tato stránka je určitě velmi známá mezi všemi, kteří často hledají informace ze všech možných vědeckých oborů. Stránka není jen o kosmonautice (kterou tam vzali opravdu vážně), ale zkrátka o všem.
______________________________________________
Web ian.cz jsou internetové noviny poskytující velmi seriózní informace z aktualit v astronomii a kosmonautice. Objevují se tam také články o Mezinárodní vesmírné stanici, raketoplánech a mnoho dalšího.
______________________________________________
Toto je stránka předního českého odborníka na kosmonautiku - Pana Mgr. Antonína Vítka.CSc. Jsou tam všechny informace o vypuštěných a zaniklých kosmických sondách, družicích a všech pilotovaných letech. Z misí raketoplánů a dlouhodobě z letu Mezinárodní vesmírné stanice je tam také denní zpravodajství ve formě tabulky s časovým rozpisem a prováděným úkonem posádky nebo techniky.
______________________________________________
Na této zahraniční stránce najdete odkaz na určitě nejlepší simulátor vesmírných letů na Světě. Obsahuje všechny možné pilotované i nepilotované mise - ať už jejich části, nebo naprosto celé - můžete odstartovat ze Země, navést raketoplán na oběžnou dráhu, tam plnit různé úkoly (např. vypustit, nebo zachytit Hubblův vesmírný teleskop) a poté provést brzdící manévr a dostat se s raketoplánem až na přistávací dráhu. Stejně tam můžete létat s celou řadou dalších pilotovaných i nepilotovaných nosičů - skutečných, nebo vymyšlených. Tento simulátor je ovšem také víceméně náročný na ovládání, ale s množstvím českých návodů (viz. níže) se dá zvládnout opravdu vše.
______________________________________________
Zde je stránka, kde se dá na Orbiter stáhnout obrovské množství nových kosmických, ale i jiných dopravních prostředků. Vše je tam rozděleno do kategorií - letadla, kosmické lodě, videonávody, sci-fi, nebo všelijaké bláznivé věci. Dá se tam stáhnout vše od létajícího hamburgeru a autobusu (a to si opravdu nedělám legraci), přes nosné rakety řady Ariane, až po vysokorychlostní letoun Blackbird.
_______________________________________________
Na těchto stránkách se dá najít spoustu velmi dobře udělaných návodů, přednahraných tutorialů a dalších textů do různých misí simulátoru Orbiter.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama